Да чакам ли автоматичен постоянен статут или да кандидатствам сам?

Напоследък много хора питат дали ще получат автоматично постоянен статут (settled status) или трябва сами да подадат заявление.
Истината е, че някои ще го получат автоматично, а други – не.
❗️ Това дали ще получите автоматичен статут не зависи само от това дали сте били физически тук,
а от това дали системата може да потвърди вашето присъствие чрез вашия NINo (национален осигурителен номер) и данни от работодатели, HMRC и DWP.
???? Ако вече имате 5 години във Великобритания и можете да докажете присъствие поне 30 месеца от последните 60,
можете сами да кандидатствате за постоянен статут.
В някои случаи може да се наложи допълнително доказване на престой.
???? Съвет: ако имате нужните 5 години, не чакайте автоматичното надграждане. Подайте заявление – така ще имате контрол над процеса и спокойствие, че статутът ви е уреден.
За връзка и съдействие с имиграционен съветник: 0044 77 8606 7076, [email protected]

За контакти с нас:

077 8606 7076 и 0208 144 8408

или пишете на имейл [email protected] както и на FB Messenger

Последни публикации