Често в социални мрежи хората пишат : „Трябва ми апликация! Трябва ме шеър код! Трябва ми статут!“.
Така написано и обяснено изглежда, че все едно става въпрос за три различни неща.
Става ясно, че много от вас не разбират процеса и апелират за неща, които са стъпки от един и същи процес.
Нека се опитам разбираемо да обясня, така че на всеки да стане ясно.
За пример ще дам бебетата, всеки от нас е бил бебе, много от нас също са имали деца.
И така в процеса за получаване на статут имаме три основни стъпки.
Пускане на апликация за статут, приемане на апликацията – това е вече възможността да се издаде шеър код и последната стъпка, към която всички се стремят, е получаване на решението- получаване на статут.
При бебетата имаме три стъпки също.
Първата е сексуалния акт, при който се прави зачеването ( пускането на апликацията)
Втората стъпка е когато яйцеклетката е оплодена и теста за бременност показва чертичка – това е приемането на апликацията като валидна- шеър кода е чертичката на теста за бременност.
Третата стъпка е раждането – това е получаването на решението. За съжаление не всички бременности завършват с раждане. Случва се и да не е успешна бременноста. Така е и при статутите – не всички апликации довеждат до получаване на статут.
Изводът от всичко написано е следният: Всеки може да си пусне апликация за статут, но не всяка апликация ще бъде приета и ще имате възможност да получите шеър код. Не всеки шеър код пък ще доведе до статут.
Както не може да имате бебе без зачеване и успешна бременност, така не може и да получите статут, без да се направи правилна апликация и да отговаряте на условията.
Ако имате нужда от помощ при кандидатстване за статут, моля запознайте се с услугата ми като последвате линка: https://help4bg.co.uk/%d0%b8%d0%bc%d0%b8%d0%b3%d1%80%d0%b0%d1%86%d0%b8%d0%be%d0%bd%d0%bd%d0%b8-%d1%83%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b3%d0%b8/settled-and-pre-settled-status-application/
За връзка с мен, лицензиран имиграционен съветник, можете да ми пишете на [email protected] или да позвъните на 0044 77 8606 7076.