Какво е общото между скачане с парашут и пускане на апликация за статут?

 

През последните седмици Home Office така промениха начина си на работа, че вече пускането на молба за статут за уседналост прилича на скачането с парашут.

Нека се обоснова. Ако никога не сте скачали с парашут и решите да скочите директно с парашута , направите  ли грешка,  няма да имате опция да скочите втори път,  опитвайки се да оправите грешката.

В голяма част от случаите,  когато хората пускат статути, за да се присъединят към роднина, ако стане така, че първия път апликацията не е успешна, може да се окаже така, че при втори път няма как да оправите грешката и нещата се случат както искате.

За да е успешно скачането с парашут, има две опции.

Опция едно, е да правите обучения, тренировки, тестови скокове и тогава скачате сами за пръв път.

Опция две скачате директно, но с учител/треньор, който е с вас по време на скока. Така нещата би трябвало да са безпроблемни още от първия път.

Всеки ден преглеждам откази за статути, в които Хоум Офис пишат, съжаляваме но не приемаме вашата апликация за статут за разглеждане, вие сте имали шанс преди; кандидатствали сте и имате отказ.

Ако се налага да кандидатствате за присъединяване на роднина, помислете дали ще поемете риска за неуспешна апликация първия път и невъзможност за бъдещи успешни апликации, или искате да потърсите някой специалист, с който да пуснете заедно апликация и да сте сигурни, че няма да направите грешка, която да ви коства…непоправим проблем и провалени планове.

За връзка с мен, Атанас Чиков, лицензиран имиграционен съветник: 0044 77 8606 7076 или пишете на имейл [email protected]

За контакти с нас:

077 8606 7076 и 0208 144 8408

или пишете на имейл [email protected] както и на FB Messenger

Последни публикации