От втори Април 2025 европейските граждани, които нямат виза или статут на уседналост за Великобритания, ще трябва да се сдобият с ЕТА разрешително преди да пътуват за UK.
Какво е ETA, виза ли е или не, какви права ви дава? По-долу ще отговоря на тези въпроси.
Нека дам един пример, за да стане по-ясно. В централен Лондон всяка нова година от 1999 г. насам, точно в 24.00 има страхотна заря. Допреди няколко години всеки, който искаше, отиваше и гледаше зарята безплатно.
Преди няколко години кмета на Лондон обаче реши, че вече ще трябва да си купувате билет, за да влезете в централен Лондон и да гледате зарята.
Билета за тази заря ви дава същите права, каквито сте имали и преди, а именно да се насладите на новогодишното зрелище.
Същото нещо е сега и с тази нова туристическа такса наречена ЕТА. Тя не е виза и не ви дава нищо по-различно от това, което сте имали до сега. Единствената разлика сега е, че ако не си платите тези 10 паунда за ЕТА, няма да може да влезете във Великобритания.
С ЕТА нямате право на работа и нищо допълнително. Тази ЕТА важи само докато влезете във Великобритания, тя е като билетче дава ви право да минете проверка и влезете в Кралството. С ЕТА сте същият посетител, който сте били и преди да въведат ЕТА, само че с 10 паунда по-малко в джоба.
За да кандидатствате за ЕТА с наше съдействие, запознайте се с информацията: https://help4bg.co.uk/imigraczionni-uslugi/%d1%81%d1%8a%d0%b4%d0%b5%d0%b9%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b8%d0%b5-%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%bf%d1%8a%d0%bb%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d1%8f%d0%b2%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5/