Допълнителни затруднения при присъединяване на роднини

От времето, през което се появиха статутите на уседналост пиша, съветвам, казвам на хората, ако отговаряте на условията за статут, сдобийте се с такъв.

Ако имате роднини, които отговарят на правото да получат  статут и може да им потрябва такъв, направете им.

Винаги съм казвал, че по-лесно от това, което е – няма да стане. За съжаление се оказах прав.  Доста хора ме послушаха и си уредиха документите, някои не го направиха и сега се оказа, че нещата стават все по-сложни и по-сложни.

.

От миналата седмица, когато се прави апликация за статут за присъединяване на роднина, след като вече е попълнена апликацията и сте дали отговор на трите въпроса за сигурност, службите добавиха допълнителни въпроси.

 

Въпросите са такива, че като ги гледам –  и се чудя и се мая и се питам „ добре ли е този, който ги задава“!?

 

Целта на тези въпроси според мен е да затруднят максимално тези, които се присъединяват към някого и службите да започнат масово да отхвърлят апликациите като невалидни. Те според мен искат да накарат хората да не присъединяват своите роднини  директно със статут, а да минат първо през виза.

Тоест ако искаш да присъединиш майка си, понеже до сега не си я присъединил, ще трябва в голяма част от случаите,  да кандидатстваш първо за виза от България. Да ходиш до София на среща за взимане на биометрични данни, след това да чакаш за решение 2-3 месеца и вече АКО го получиш, идваш тук  на Острова и кандидатстваш за статут.

 

Написах „АКО“ с големи букви, понеже при кандидатстване за визи съм забелязал от опита си, че службите са доста по-стриктни и има доста повече откази.

 

Определено нещо се случва и управляващите продължават да третират всички имигранти по един и същ начин, който е враждебен. Никой от тях все още не може да погледне и види реалността. Брекзит дойде и основна цел беше да бъде намален броя на имигрантите.

Брекзит се случи, броя на имигрантите, не само, че не намаля, а напротив увеличи се.

Във Великобритания идват повече имигранти. От тях много по-малко са тези от Европа и повече от други части на света.

 

Има повече имигранти от преди, но има недостиг на работна ръка, което означава, че тези които идват сега, не идват да работят … а да правят други неща.

Аз смятам, че управниците трябва да имат различно отношение към нас съседите от Европа и хората от други части на света.

 

Трябва да се направят нещата да улесняват работници от Европейския съюз, а не да правят това, което се случва сега и затрудняват нещата.

 

Въпреки трудностите, аз съм готов да помогна на всеки, който се нуждае от това. За връзка с мен Атанас Чиков – лицензиран имиграционен съветник, пишете на [email protected]

Или се свържете на телефон: 0044 77 8606 7076

 

 

За контакти с нас:

077 8606 7076 и 0208 144 8408

или пишете на имейл [email protected] както и на FB Messenger

Последни публикации